Ciekawostki

Ciekawostki

Ciekawostki

Ciekawostki

Obecnie produkowane samochody znacznie różnią się od tych retro. Pierwsze tego typu pojazdy mechaniczne zaczęły powstawać już w XVIII wieku, jednak kluczowy jest tutaj wiek XIX. To wtedy działał między innymi konstruktor Carl Benz, który stworzył trzykołowy automobil. Zmieniały się silniki, początkowo używano tych parowych, następnie silników benzynowych o zapłonie iskrowym.http://www.marcinwilk.com Znane są takie nazwiska jak Maybach czy Daimler, jednak trudno jest ustalić, który konstruktor jako pierwszy wpadł na medycyna estetyczna poznań pomysł silnika o spalaniu wewnętrznym. Ciężka praca konstruktorów wtedy pozwala nam cieszyć się samochodami obecnie. Jednym z pierwszych masowych samochodów jest Ford T z 1907 roku. Wtedy oczywiście na samochody mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. Warto jednak wiedzieć, że już wtedy powstawały samochody. W Polsce także pojawiły się Fordy, a za jeden z pierwszych samochodów produkowanych seryjnie uważa się CWST-1.

Ciekawostki

Jeżeli przyjrzymy się staramy fotografiom to stwierdzimy, że samochody, które obecnie uważamy za zabytkowe, mogą być dosyć nowoczesne. W końcu naprawdę zabytkowe auta to początek ubiegłego wieku. Samochody te dosyć specyficznie się prowadziło, więc możliwe, że wielu nawet najlepszych kierowców miałoby z nimi problem. Samochody nie należały do najmniejszych, jednak nie było ich także wiele na drogach. Obecnie produkowane są małe samochody, które zmieszczą się wszędzie. Tego typu auta idealnie wpasują się w miejską jungle.

Niegdyś jednak budziłyby zdziwienie. Obecnie wybierać możemy wśród wielu aut ? rodzinnych, miejskich, terenowych. Kiedyś ten wybór był nieco mniejszy. To samo z wyglądem ? samochody produkowane są we wszystkich kolorach tęczy. Nie dziwi fioletowy czy zielony samochód. Kiedyś stawiano raczej na klasykę i na podstawowe kolory. W tym dziale znajdziesz także wiele innych ciekawostek.

Artykuł napisany przez: